Atilla Peker’in ifadesi ortaya çıktı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Sedat Peker’in iddiaları üzerine ‘Kutlu Adalı’nın Kıbrıs’ta öldürülmesi’ olayına ilişkin başlatılan soruşturmada Atilla Peker’in ifadesi ortaya çıktı.

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar‘ın, “Sedat Peker’le olan husumetinden dolayı kendisini öldürebileceğinden ciddi endişe duyduğunu” aktaran Atilla Peker, gazeteci Kutlu Adalı’yı öldürmek amacıyla Korkut Eken ile birlikte KKTC’ye gittiğini anlattı. İfadesinde de söz konusu olayın ayrıntılarını paylaştı.

1996 yılında kardeşi Sedat Peker’in kendisini arayarak Ankara’ya gelmesini istediğini anlatan Atilla Peker, burada bir otelin lobisinde kardeşi ve Korkut Eken’le buluştuğunu anlattı. Eken’in KKTC’de Türkiye aleyhine çalışmalar yapan insanların olduğunu ve bu kişilerin öldürmesi gerektiğini söylediğini iddia etti. .

Eken’in isim vermediğini kaydeden Atilla Peker, bu toplantının ertesi günü beraber Kıbrıs’a uçuş yaptıklarını söyledi. Uçuş sırasında Eken’in yanında bulunan birçok kimlikten “Mustafa” isimli olanı kullandığını kaydederek Korkut Eken’in yanında ‘bond’ tipi ağır bir çanta olduğunu da ekledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir